Obec Ludvíkov leží mezi Vrbnem pod Pradědem a lázněmi Karlova Studánka. Návštěvníky obec uchvátí jako oáza klidu uprostřed nádherné přírody v blízkosti lázní Karlova Studánka a známého lyžařského střediska Praděd v pohoří Jeseníků.

Hledat firmy v obci Ludvíkov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Ludvíkov 16 firem

OBEC Ludvíkov - Ludvíkov č. 122webFotografie u firmy

Obec Ludvíkov leží mezi Vrbnem pod Pradědem a lázněmi Karlova Studánka. Návštěvníky obec uchvátí jako oáza klidu uprostřed nádherné přírody v blízkosti lázní Karlova Studánka a známého lyžařského střediska Praděd v pohoří Jeseníků.

CHATA U SOVY - Ludvíkov č. 43webFotografie u firmy

HC ECONOMY s.r.o. - Ludvíkov č. 89

UBYTOVÁNÍ U SKŘIVÁNKŮ - Ludvíkov č. 99

APARTMÁNY PONY - Ludvíkov č. 54

HOTEL KOLIBA - Ludvíkov č. 102

CHATA PEPÍNO - Ludvíkov č. 90Fotografie u firmy

MADER LESNICKÁ FIRMA, s.r.o. - Ludvíkov č. 8

HOVORKA ZDENĚK PhDr. - Ludvíkov č. 137

NOVÁK VÁCLAV - Ludvíkov č. 71

JANÁKOVÁ IRENA - Ludvíkov č. 26

PENZION GRIZZLY - Ludvíkov č. 65Fotografie u firmy

VAŠUT JIŘÍ - Ludvíkov č. 15

HOTEL SINGER - Ludvíkov č. 65

LUDVÍKOV PENZION - Ludvíkov č. 153

MADR MORAVIA s.r.o. - Ludvíkov č. 8

Historie obce Ludvíkov celá historie

Obec Ludvíkov leží mezi Vrbnem pod Pradědem a lázněmi Karlova Studánka. Celé území patří do Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Zastavěná část obce se rozkládá v horském údolí podél řeky Bílá Opava. Střední nadmořská výška je 620 m. n. m. a okolní hřebeny dosahují výše až 1000 m. V součastnosti žije v obci 350 obyvatel.

Obec Ludvíkov začala vznikat v hustě zalesněném údolí kolem roku 1700 budováním slévaren a hutí. Zakladatelem vsi je označován Franc Ludwig, hrabě Falcký. V seznamu kulturních památek je zapsána zřícenina hradu Fürstenvalde ze 13.století na úpatí Zámeckého vrchu. Další památka je kostel Narození Panny Marie z roku 1720 a kaplička z roku 1923, postavená jako památník obětem 1. světové války.

Až do roku 1945 byla obec z větší části německá, po odsunu německého obyvatelstva sem přicházeli lidé z jiných oblastí, především ze Slovenska. Po léta se lidé živili prací v hutích a železárnách a prací v okolních lesích. Po válce zůstalo zdrojem obživy lesnictví a dřevovýroba, průmysl zde rozvinut není a zemědělství jen minimálně - pouze chov skotu a ovcí. Hlavním zdrojem obživy se čím dál víc stává rozvíjející se cestovní ruch, stravovacích a sportovních zařízení ( autocamping, penziony, dva lyžařské vleky, chystaná výstavba hřiště ).

Z občanské vybavenosti se v obci nachází pouze obecní úřad a obchod potravin. Ostatní potřebné služby, školy, školky, zdravotní péči, banky apod. využívají obyvatelé Ludvíkova v těsně sousedícím městě Vrbno pod Pradědem.

Další významnou akcí je chystaná výstavba chodníku s cyklostezkou a parčík u památné lípy.

V obci se po revoluci 1989 zavedla tradice stavění máje a pálení čarodějnic, oslavy dětského dne spojené s kácením máje a lampionový průvod na rozloučení s létem. Návštěvníky uchvátí obec Ludvíkov na jedné straně jako oáza klidu uprostřed nádherné přírody a na druhé straně jako místo, odkud je pouze 3 Km do lázní Karlova Studánka a 9 Km do známého lyžařského střediska Praděd. nejvyšší hory Jeseníků.

Demografické údaje