Obec leží poblíž dálnice D1, která spojuje Prahu a Brno. Leží v nadmořské výšce cca 450 m nad mořem. Součástí obecního úřadu v Lokti jsou dále vesnice Alberovice, Bezděkov, Brzotice, Kačerov, Němčice, Radíkovice a Všebořice.

Hledat firmy v obci Loket
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Loket 13 firem

OBEC Loket - Loket č. 66webFotografie u firmy

Obec leží poblíž dálnice D1, která spojuje Prahu a Brno. Leží v nadmořské výšce cca 450 m nad mořem. Součástí obecního úřadu v Lokti jsou dále vesnice Alberovice, Bezděkov, Brzotice, Kačerov, Němčice, Radíkovice a Všebořice.

SAP spol. s r.o. - Loket č. 49web

AUTOCENTRUM BUPI, s.r.o. - Brzotice č. 45, Loket

EUROOIL Loket - Loket č. 49

STK LOKET - Loket č. 52

PRIMAGAS Loket - Loket

CHOVATELSKÉ POTŘEBY BEN - Brzotice č. 51, Loket

MOTOREST U VLKA a.s. - Brzotice č. 48, Loket

ČERNÝ TOMÁŠ-L.T.C. LOKET - Loket č. 54

COLEMAN S.I., a.s. - Loket č. 50

STŘECHY KAŠTÁLEK s.r.o. - Loket č. 56Fotografie u firmy

P.V. PROFI, s.r.o. - Brzotice č. 13, Loket

LOCKAR - Loket č. 51

Historie obce Loket celá historie

Vznik Lokte je spojen s kolonizací zdejšího Svatavina újezdu vyšehradskou kapitulou. V roce 1352 se Loket uvádí jako její prebenda při Dolních Kralovicích. Stvrzuje to darovací listina českého krále Karla IV. V té době prebendu vlastnil vyšehradský probošt Berthold. Posledně připomínaný kanovník, který držel prebendu v Lokti, byl Mikuláš Ubaldinův. Ten se připomíná v letech 1402 - 1418. Císař Zikmund Lucemburský nechal Loket v roce 1437 zapsat rytíři Oldřichu Močihubovi z Kralovic. Dědičným majitelem Lokte se stal až jeho syn Jan po roce 1467. V letech 1544 - 1550 držel v Lokti svobodný statek Šimon. Od roku 1550 se Loket uvádí v majetku kapituly u svatého Víta v Praze. Dalším majitelem Lokte, možná jen jeho části, byl v roce 1571 Albert Novohradský z Kolovrat. Právě v tomto roce prodal vesnici řádu johanitů - maltézských rytířů. S rytíři byla vesnice spojena až do roku 1848. V té době zde stálo 24 stavení a žilo v nich 170 obyvatel.

Na návsi stojí kaplička, která byla postavena v roce 1911. Zajímavá je i usedlost čp. 13, kde se do dvora vjíždí průjezdem ve stodole. Podle tvaru brány jde o stavbu z 18. století.

Děti z Lokte docházely od roku 1793 do farní školy v Dolních Kralovicích. Expozitura dolnokralovické školy vznikla v Lokti v roce 1905. Od roku 1914 zde byla samostatná jednotřídní obecná škola.

Po zániku Dolních Kralovic, zatopených při výstavbě přehradního jezera Želivka, došlo k územně správní úpravě a tak vznikl v roce 1976 Místní národní výbor v Lokti. Součástí výboru se staly vesnice Alberovice, Bezděkov, Brzotice, Kačerov, Němčice, Všebořice a Radíkovice.

V současné době žije v obci 166 obyvatel ve 46 staveních.

Demografické údaje