Libkov je položen na hlavním silničním tahu Domažlice - Klatovy na rozmezí okresů. První záznam o obci je v roce 1379, kdy ji vlastnila jakási Přibyslava, vdova po některém z místních vladyků.

Hledat firmy v obci Libkov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Libkov
Živé firmy - počet: 1, obec Libkov

OBEC Libkov - Libkov č. 7Fotografie u firmy

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

OBEC Libkov - Libkov č. 7Fotografie u firmy

Historie obce Libkov celá historie

První záznam o obci je v roce 1379, kdy ji vlastnila jakási Přibyslava, vdova po některém z místních vladyků. S další významnou zprávou o Libkově se setkáváme k roku 1473. Tehdy v období česko-bavorských pohraničních válek vtrhli na blízké úsilovské panství Bavoři a Libkov spolu s dalšími vesnicemi vypálili. V místech pusté vsi vznikl nejprve svobodnický dvůr, který se stal základem pozdějšího šlechtického statku, kolem nějž se postupně rozvinula nová ves. V polovině 18. století je v Libkově zmiňován zámeček, na němž majitelé malého statku sídlili.

Jádro vsi tvoří vejčitá náves s rybníčkem osazená lípami a oživená památníkem upomínajícím na Mistra Jana Husa. Bývalý hospodářský dům se zámečkem je kladen do míst dnešního pohostinství při hlavní silnici. V pohledech na ves se výrazně uplatňuje návrší s kaplí sv. Markéty, které ovšem již patří do katastru sousední obce Dlažov. Dnes je porostlé jen nízkým lesem a otevírá se odtud pohled na Kdyňsko i sousední Klatovsko. Ve stejné vzdálenosti od Libkova (asi 1,5 km) leží poutní místo Dobrá Voda u Pocinovic s kaplí a studánkou.

OBEC Libkov

Libkov č. 7, 34506, Kdyně

Osoby

  • p. Černá Barbora, starosta

Kontakty

1 části obce: