Hledat firmy v obci Borotín, část obce Libenice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Borotín, část obce Libenice 0 firem
Historie obce Borotín celá historie

Borotín - obec v severozápadní části táborského okresu — vzpomíná v letošním roce 650. výročí povýšení na městečko. Leží v krajině nevšedních přírodních krás, krajině, kterou si musí zamilovat každý, kdo sem zavítá. Přírodní krásy ale nejsou hlavním bohatstvím této oblasti - tím jsou pro Borotín a jeho okolí poctiví a pracovití lidé, kteří zde žili a žijí. Nežilo se zde lehce — příroda vydávala prostředky k obživě jen za cenu tvrdé usilovné práce.

Teprve po druhé světové válce, zejména po slavném Únoru 1948 se zásadně mění i život obyvatel Borotína. Pod vedením Komunistické strany Československa je uskutečněna revoluční přeměna zemědělství, jsou budována zařízení pro šťastný život obyvatel. Lidé jsou si opravdu rovni — definitivně vymizelo vykořisťování a bída. Národní výbor za účinné spolupráce se složkami Národní fronty, JZD a všemi občany organizuje výstavbu obce, budují se zařízení, která jsou pro lidi potřebná. Opravdu není dnes zásadního rozdílu mezi životem v Borotíně, okresním městě nebo hlavním městě.

Borotín je dnes jedna z rozvíjejících se obcí našeho táborského okresu.

Do dalšího období přeji všem obyvatelům Borotína hodně úspěchů v budování obce, úspěchy v práci pro společnost i šťastný, nerušený a plný mírový život.

ing. Stanislav Větrovský

předseda ONV Tábor

Demografické údaje