Město Krásno leží v nadmořské výšce okolo 700 m. n .m. v malebné krajině okolo Slavkovského lesa a je umístěno přímo ve středu "lázeňského trojúhelníku", který tvoří Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkovy Lázně.

Hledat firmy v obci Krásno
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Krásno 14 firem

MĚSTO Krásno - Radniční 1, KrásnowebFotografie u firmy

Město Krásno leží v nadmořské výšce okolo 700 m. n .m. v malebné krajině okolo Slavkovského lesa a je umístěno přímo ve středu "lázeňského trojúhelníku", který tvoří Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkovy Lázně.

ČESKÁ POŠTA Krásno nad Teplou - Radniční 1, Krásno

RONČKA, s.r.o. - Krásno č. 570Fotografie u firmy

NEBE V HUBĚ - Mírová 51, Krásno

LESNÍ SPOLEČNOST TRONEKO, s.r.o. - Krásno

WIED OTO - Kladenská 198, Krásno

VITRÁŽE-SKLO - Dolní Hluboká 548, Krásno

KRPEJŠ VÁCLAV - Radniční 578, Krásno

NADE, s.r.o. - Hlavní 560, Krásno

PENZION KATKA - Kladenská 162, Krásno

SFAGNUM COSMETICS - Hájenky 499, Krásno

RESTAURACE U DIVOČÁKA - Náměstí 13, Krásno

MUZEUM SOKOLOV pobočka Krásno - Cínová 408, Krásno

KMK GRANIT, a.s. - Mírová 545, Krásno

Historie obce Krásno celá historie

Město vzniklo v místě původní hornické osady Drei Linden. První zmínka o Krásnu je z roku 1241 v kronice anglického kronikáře Bartholomea Angelica. V roce 1355 bylo Krásno povýšeno na městečko a byly mu uděleny horní svobody a práva pro doly a rýžoviště cínu.

Za Pluhů z Rabštejna se stalo v roce 1529 horním městem. V Krásně se nacházely přední cínové doly v Evropě. Král Ferdinand I. povýšil majestátem 1.září 1547 město na královské horní město a zároveň mu udělil městský znak. Již koncem 16.století město zažívá první pokles produkce cínu a přestože zaznamenala ještě několik vzrůstů, nastává v 19.století úpadek cínařství a rozvoj výroby porcelánu. V roce 1848 při požáru města shořely s většinou města i veškeré památky.

Po roce 1945, po odsunu německého obyvatelstva, nástupu komunismu a dočasném uzavření Slavkovského lesa kvůli zřízení vojenského prostoru přišla devastace obce. Počet obyvatel poklesl na čtvrtinu a počet domů na třetinu předválečného stavu. Ve 20.století se zde těžily kromě cínových i wolframové a uranové rudy a živce.

12. dubna 2007 byl obci vrácen status města.

Demografické údaje