Hledat firmy v obci Kožlí
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Kožlí
Živé firmy - počet: 10, obec Kožlí

ALKO spol. s r.o. - Kožlí č. 100

AS TECHNIK, spol. s r.o. - Kožlí č. 168

BURGER PETR - Kožlí č. 30

COOP DRUŽSTVO HB Kožlí - Kožlí č. 87

ČESKÁ POŠTA Kožlí, s.p. - Kožlí č. 156

JENÍČEK-VŠE PRO DÍTĚ - Kožlí č. 207web

MICHEK ALEŠ - Kožlí č. 142

OBEC Kožlí - Kožlí č. 156

ZEMKO KOŽLÍ a.s. - Kožlí č. 170

ZŠ a MŠ Kožlí - Kožlí č. 2web

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

JENÍČEK-VŠE PRO DÍTĚ - Kožlí č. 207web

OBEC Kožlí - Kožlí č. 156

ZŠ a MŠ Kožlí - Kožlí č. 2web

Historie obce Kožlí celá historie

Obec Kožlí se rozkládá jižně od Ledče nad Sázavou v nadmořské výšce 446 m. První písemná zmínka je z roku 1370, v této době je připomínán vladyka z Kozel.

Historickou památkou v obci je kostel Proměnění páně. Dva památníky padlým připomínají oběti obou světových válek. V památníku na návsi je umístěna urna s popelem padlých odbojářů z Kobylího dolu.

Přírodní zajímavostí jsou tzv. Čertovy díry, které leží na jihozápad od obce. V blízkosti obce roste ve svahu nad silnicí vzácný strom dřezovec trojtrnný. Součástí obce Kožlí jsou též osady Bohumilice, Sechov a Přemilovsko. V celé obci Kožlí žije 750 obyvatel.

V Kožlí je základní škola, mateřská škola s jídelnou, obchod, restaurace U Pechů. V budově obecního úřadu je pošta, zasedací místnost, klubovna, knihovna, dámské kadeřnictví a pedikúra.

Obec vlastní sportovní areál a koupaliště, které využívají občané ze širokého okolí.

Největším podnikem v obci je ZEMKO Kožlí a.s., věnující se zemědělské výrobě, dále zde působí lihovar ALKO s.r.o., pila Storož, firma ALMI–Michek, zabývající se dovozem drogistického zboží a autodopravou, truhlářství Pecha, truhlářství Karel, firma Husák – doprava a mechanizace a firma Hlídek, zabývající se zemědělskou výrobou.

Z investičních akcí uveďme dokončení plynofikace obce a zakoupení pozemků pro výstavbu nových rodinných domů a probíhající základní technické zasíťování parcel. Poslední právě dokončenou akcí je dokončení rekonstrukce a přístavby obecního kulturního domu, který vznikl odkoupením hostince U Tůmů.

V obci je několik aktivních spolků. Hasiči, sportovci, rybáři, myslivci, svaz žen a Český červený kříž pořádají

tradiční akce, např. ples hasičů, maškarní rej a zábavu, velikonoční zábavu, Letní koželské slavnosti, pouť, posvícenskou zábavu. Pro děti pořádají dětský den, dětský karneval, mikulášskou nadílku a rybářské závody.

OBEC Kožlí

Kožlí č. 156, 58293, Kožlí

Osoby

  • p. Husák Václav, starosta

Kontakty