Kašnice je nejmladší a nejmenší obcí klobouckého regionu. Nachází se po obou stranách silnice Brno - Hodonín. Kašnice byla založena 30. 6. 1785 ředitelem státních panství, svobodným pánem Kaschnitzem z Veinbergu.

Hledat firmy v obci Kašnice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Kašnice
Živé firmy - počet: 8, obec Kašnice

DOSTÁL PAVEL-ZAHRADNÍ TECHNIKA-BRNO - Kašnice č. 12

JIŘÍ PIROCHTA - Kašnice č. 36

OBEC Kašnice - Kašnice č. 38

ROŽIVA-PRODUKTY ROSTLINNÉ VÝROBY a.s. - Kašnice č. 84

SPECIÁLNÍ KYNOLOGICKÝ KLUB ONÇEIRO - Kašnice č. 9

TOMÁŠ ROZBOŘIL - Kašnice č. 82

VINAŘSTVÍ JOSEF VALIHRACH, s.r.o. - Kašnice č. 52Fotografie u firmy

VM AGRO - Kašnice č. 49

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

DOSTÁL PAVEL-ZAHRADNÍ TECHNIKA-BRNO - Kašnice č. 12

OBEC Kašnice - Kašnice č. 38

VINAŘSTVÍ JOSEF VALIHRACH, s.r.o. - Kašnice č. 52Fotografie u firmy

Historie obce Kašnice celá historie

Kašnice je nejmladší a nejmenší obcí klobouckého regionu. Nachází se po obou stranách silnice Brno - Hodonín. Kašnice byla založena 30. 6. 1785 ředitelem státních panství, svobodným pánem Kaschnitzem z Veinbergu. První osídlenci pocházeli z Čech od Chrudimi.

Po druhé světové válce patřila obec správně pod Klobouky u Brna. V roce 1989 díky sametové revoluci občané Kašnice pocítili potřebu opět se osamostatnit od Klobouk u Brna. Začátkem roku 1990 proběhlo v obci referendum, v němž se většina obyvatel rozhodla pro samostatnost obce. V červnu roku 1990 došlo k administrativnímu oddělení obce od Klobouk. V listopadu roku 1990 byly volby do obecního zastupitelstva a starostkou již samostatné obce byla zvolena paní Jana Tichlerová.

Především díky paní Tichlerové se toho na Kašnici mnohé změnilo. Nové veřejné osvětlení, úpravy tenisového a dětského hřiště, zámková dlažba na chodnících v obci, nový vodovod, úprava okolí hřbitova, přestavba radnice, nové radniční hodiny, obnovení tradice krojovaných hodů atd.

Nyní se tato nejmenší obec bývalého okresu Břeclav může pyšnit jedním z nejmladších starostů v republice - Jiřím Hájkem. Popřejme mu hodně zdaru do dalšího zvelebování naší obce, zejména připojení kanalizace na nově budovanou čistírnu odpadních vod, což je společný projekt s Kloboukami. ČOV se staví u železničního přejezdu pod Kašnicí.

OBEC Kašnice

Sídlo úřadu

Kašnice č. 38, 69172, Klobouky u Brna

Osoby

  • Ing. Vysloužilová Marie, starostka

Kontakty

1 části obce: