Ves Hrobčice je poměrně starého založení, neboť první zmínka o ní se v písemných pramenech objevuje v predikátu Ojíře z Hrobčic již kolem roku 1240 a i zdejší kostel sv. Havla pochází z druhé poloviny 13. století. Další historické zprávy se objevují

Hledat firmy v obci Hrobčice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Hrobčice
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

PŽ DESIGN-PROUŽKY NA RÁFKY BÍLINA - Razice č. 93, Hrobčice

POŠTA PARTNER Hrobčice - Hrobčice č. 41

METALIMPEX GROUP spol. s r.o. - Hrobčice č. 106web

Společnost Metalimpex Group spol. s r.o. byla založena v roce 2000, odkdy se orientuje na specializovanou strojírenskou a zámečnickou výrobu, především pro potřeby automobilového, sklářského a elektrotechnického průmyslu.

Historie obce Hrobčice celá historie

Obec Hrobčice se nachází v chráněné krajinné oblasti České středohoří, v jižnín části okresu Teplice. Obec je složena z dvanácti katastrů a to: Hrobčice, Hetoc, Kučlín, Mrzlice, Mukov, Dřínek, Chouč, Mirošovice, Radovesice, Tvrdín a Červený Újezd. Po stránce hospodářské činnosti se jedná o obce převážně zemědělské, ačkoliv po roce 1989 bylo zemědělství částečně utlumeno.

První písemné zmínky o jednotlivých osadáh jsou rok 1057 osada Chouč, 1207 osada Mirošovice, 1240 osada Hrobčice a osada Razice, 1333 osada Mrzlice, 1386 osada Mukov, 1454 osada Tvrdín, 1495 osada Kučlín a 1549 osada Červený Újezd. Vesměs se tedy jedná o velmi stará historická sídla.

Turistické zajímavosti v obci a okolí

Vrch Bořeň - přírodní rezervace především s chráněnou květenou a výrazná dominanta okolí.

Obec Svinčice - proslulá chovem koní, jízdárnou, výukou jezdectví a dalšími aktivitami na poli této krásné, ale i náročné rekreace.

České středohoří - západní část, chráněná krajinná oblast. Hrobčice jsou centrem západní části Českého středohoří.

OBEC Hrobčice

Sídlo úřadu

Hrobčice č. 41, 41757, Hrobčice

Osoby

  • p. Syslová Jana, starostka

Kontakty