Zemědělská obec Hobšovice, ke které náleží přidružené části Skůry a Křovice, se rozprostírá na březích Bakovského potoka, 16 kilometrů severně od statutárního města Kladna. Na návsi se nachází kostel sv. Václava, který se stal farním již roku 1382.

Hledat firmy v obci Hobšovice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Hobšovice
Živé firmy - počet: 7, obec Hobšovice

ANGLICKÁ SEZÓNA - Hobšovice č. 11

HÁJEK MARTIN-PRODEJ PALIV - Hobšovice

CHVOJKA PATRIK-STAVBY - Skůry č. 4, Hobšovice

OBEC Hobšovice - Hobšovice č. 38

SCHUSTEROVÁ MARIE - Skůry č. 53, Hobšovice

TEIML AGROSLUŽBY - Hobšovice č. 79

TEIML JAROSLAV - Hobšovice č. 79

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

TEIML AGROSLUŽBY - Hobšovice č. 79

OBEC Hobšovice - Hobšovice č. 38

CHVOJKA PATRIK-STAVBY - Skůry č. 4, Hobšovice

Historie obce Hobšovice celá historie

První zmínka o existenci obce Hobšovice se datuje k roku 1185. V té době je připomínáno jméno jméno Vescemillus de Hobsovicz, V roce 1228 jejíž uváděna ves Hobšovice, která ze dvou dvorů odváděla desátek kostelu sv.Jiří v Praze. Držitelem vsi se r. 1318 stal Otto z Hobšovíc a v roce 1362 bratři Jan a Mikuláš z Hobšovic. K významnější změně ve vlastnictví obce došlo až v roce 1622, kdy Hobšovice byly zastaveny Jaroslavu Bořitovi z Martinic a později do jeho majetku.

Škola byla v Hobšovicích postavena v r. 1819.

První autobusová linka začala v obci jezdit v roce 1929.

Kostel sv. Václava v Hobšovicích byl farním již v roce 1382, po husitských válkách fara zanikla a duchovní správu zde zajišťoval slánský děkan. V roce 1787 zde byla

ustanovena lokálie - část farnosti spravovaná pomocným knězem (lokalistou), který v ní trvale bydlel. Fara byla zřízena v Hobšovicích v r. 1856. Kostel sv. Václava měl původně dřevěnou zvonici, v r.1850 byla postavena zvonice zděná a osazena třemi zvony. Kostel sv.Václava byl za velkého finančního příspěvku od obce Hobšovice opraven a slavnostně otevřen 1 .června 2002. Do kopule kostela byla dána zinková schránka, do které byl uložen výtisk Hobšovického zpravodaje, dopis o současném životě v obci a mince z 20. století.

V Hobšovicích se zachoval špýchar v čp.7 a hrázděná stodola na návsi. Ve Skůrách je na místním hřbitově dřevěná zvonice se šindeli.

OBEC Hobšovice

Hobšovice č. 38, 27321, Hobšovice

Osoby

  • p. Jeřábková Jitka, DiS., starostka

Kontakty

2 části obce: