První písemná zmínka o obci je z roku 1351, ale skutečné počátky osídlení zdejšího kraje se odhadují do doby asi před šesti tisíci lety. Jméno obce – Druztová - vzniklo ze staročeského slova „drst“ znamenající drsný. V roce 1924 byl název změněn z Dr

Hledat firmy v obci Druztová
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Druztová 14 firem

ČESKÁ POŠTA Druztová - Druztová č. 1

OBEC Druztová - Druztová č. 1Fotografie u firmy

COOP JEDNOTA Druztová - Druztová č. 211

MODR VLASTIMIL-PŘEKLADATEL ANGLIČTINY - Druztová č. 8

ROMAN PANUŠKA METROLOGIE s.r.o. - Druztová č. 75

DYNAMO - Druztová č. 118

KADLECOVÁ JANA Bc.-PROJEKCE ZELENĚ - Druztová č. 180

KORELUS VÁCLAV - Druztová č. 243

ELVIS & FRANKIE BAR AGENCY - Druztová č. 287

WAISOVÁ JAROSLAVA Ing. Ph.D. - Druztová č. 130

BRICHTOVÁ HANA - Druztová č. 40

GRAFIS-GRAFICKÝ SERVIS - Druztová č. 9

PVP STAVBY A STŘECHY s.r.o. - Druztová č. 75

CESTOVNÍ KANCELÁŘ KM s.r.o. - Druztová č. 106

Historie obce Druztová celá historie

První písemná zmínka o obci je z roku 1351, ale skutečné počátky osídlení zdejšího kraje se odhadují do doby asi před šesti tisíci lety. Původní obyvatelé sídlili na bezpečném místě na skále nad řekou, kde kolem roku 1300, za vlády krále Václava II, nechal Ratmír z Chrástu vybudovat dobře chráněný hrad s nápadnou věží, po které dostal hrad své jméno - Věžka. O vesnici v podhradí se poprvé píše roku 1351, kdy pán Racek ze Švamberka dal postavit kostel sv. Maří Magdaleny.

Jméno obce – Druztová - vzniklo ze staročeského slova „drst“ znamenající drsný. V roce 1924 byl název změněn z Druzdová na Druztová.

V Druztové je obecní úřad, pošta, samoobsluha, restaurace, mateřská škola, kaple. Pod zříceninou hradu je kostel obklopený hřbitovem. Do katastru obce ještě patří pět rybníků a rekreační oblast s více než 120 chatami. V samotné obci stojí 285 domů a žije zde 695 stálých obyvatel.

V roce 2000 bylo Parlamentem ČR obci Druztová uděleno právo používání obecních symbolů - znaku a praporu obce. Pro svou polohu, celkový vzhled a upravenost se obec Druztová těší velké oblibě nejen stálých obyvatel a rekreantů, ale i náhodných návštěvníků. Zavítejte do Druztové a můžete se sami přesvědčit.

Demografické údaje