První zmínky pocházejí z roku 1354. Obec byla vždy zemědělská. Hospodařilo v ní 16 rolníků na 450 ha půdy.

Hledat firmy v obci Dolany
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Dolany
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

NEJEN OBOJKY - Dolany č. 16

TT GLOBAL CLEANUP - Dolany č. 8webFotografie u firmy

Jsme flexibilní úklidovou firmou zaměřenou na úklid kanceláří, úklid bytových prostor, čištění koberců a čalounění. Provádíme vyklízení prostor včetně likvidace odpadu, ale také mytí oken a výloh, čistíme interiéry aut.

OBEC Dolany - Dolany č. 35Fotografie u firmy

Historie obce Dolany celá historie

Dolany se nacházejí v jihovýchodní části okresu Kladno a první zmínky pocházejí z roku 1354. Obec byla vždy zemědělská. Hospodařilo v ní 16 rolníků na 450 ha půdy. Založením JZD a rozvojem průmyslu se začala měnit i její struktura. V obci začalo v důsledku růstu průmyslu ubývat obyvatel. Vzácnou památkou je kaplička z 15 století, která sloužila jako poutní místo při procesích do unhošťského kostela. V obci navíc rostou dva památné duby, jejichž stáři se odhaduje na cca 300 let.

Po roce 1989 se uspokojivě rozvíjelo soukromé podnikání. Najdeme zde několik soukromě hospodařících zemědělců, ale i několik firem s různým zaměřením – prodej plastových materiálů, údržba el. zařízení a pronájem vysokozdvižných plošin, klempířství a pokrývačství atd.

Po roce 1989 se obec silně změnila – došlo i k výrazné modernizaci. Byly zpevněny místní komunikace, vybudovány chodníky ze zámkové dlažby, dokončen vodovod atd. V roce 1994 byly nataženy telefonní linky téměř do všech domácností. V současné době obec vybudovala plynofikaci a uvažuje čističce odpadních vod.

OBEC Dolany

Dolany č. 35, 27351, Unhošť

Osoby

  • p. Bartoš Luděk, starosta

Kontakty

1 části obce: