Kostel Sv. Ondřeje u Chlístkovic, pamětní křížek, rozhledna Žandov, zřícenina Sion - hrad Jana Roháče z Dubé, reliéf Jana Roháče z Dubé. V kulturním domě je stálá výstava doby husitské na Kutnohorsku.

Hledat firmy v obci Chlístovice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Chlístovice
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

KŘEMENÁKOVÁ MILOSLAVA - Chlístovice č. 24

ANGEL TECHNOLOGY s.r.o. - Žandov č. 30, Chlístovice

ČESKÝ KYNOLOGICKÝ SVAZ Chlístovice - Chlístovice č. 79

Historie obce Chlístovice celá historie

Obec Chlístovice se rozkládá po obou březích „Chlístovického potoka“ asi 15 km od Kutné Hory. První zmínka o obci je již z roku 1359. Za osadou na východní straně se vypíná „Sionský kostelík a pod ním „Sionský mlýn a na protější straně staré hradiště „S i o n. Hrad vystavěl okolo roku 1420 horlivý Táborita Jan Roháč z Dubé. Hrad se stal brzy útočištěm všech stejně smýšlejících. Roku 1437 byl hrad po dlouhém obléhání dobyt a Roháč byl se svými několika bojovníky zajat a posléze v Praze popraven oběšením.

„Sionský kostelík“ byl založen Ondřejem Berkou z Dubé r. 1402. Je zasvěcen sv. Ondřeji.

V současné době mají Chlístovice přes 300 obyvatel, jsou zde postaveny 4 bytové jednotky s celkem 17 byty a spousta nových rodinných domků. Obec je napojena na vodovod a kanalizaci s čistírnou odpadních vod. Do školy dojíždějí děti do Malešova, v bývalé škole dnes sídlí obecní úřad. V obci funguje obchod s potravinami, kadeřnictví, místní knihovna a 2 x týdně dojíždí do obce praktický lékař

OBEC Chlístovice

Sídlo úřadu

Chlístovice č. 66, 28401, Kutná Hora 1

Osoby

  • p. Douda Jaroslav, starosta

Kontakty