Hledat firmy v obci Chabařovice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Chabařovice
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

ZÁSILKOVNA Chabařovice - Náměstí 9. května 199, Chabařovice

PAULSERVIS s.r.o. - V Aleji 47, Chabařovice

BERAN PAVEL-ELEKTROMONTÁŽE - Haškova 518, Chabařoviceweb

Zajišťujeme veškeré druhy elektroinstalací od projektu po revizi až po případnou další údržbu po celé České republice. Zajistíme provedení kabeláže (venkovní i vnitřní).

Historie obce Chabařovice celá historie

Dochované písemné prameny zachycují existenci „Kargnicz" v roce 1352, kdy se v seznamu farních kostelů pražské arcidiecéze objevuje ves uvedeného názvu. Stálé osídlení katastru Chabařovic však trvá již přes 7000 let.

Chabařovicím vydal městský znak král Ferdinand I., privilegiem z 11. ledna 1542, avšak po sedmi letech byl znak pozměněn jiným privilegiem z 21. října 1549 a v této formě byl pak potvrzen císařem Maxmiliánem II., dne 12. května 1571. Původní obživou obyvatel bylo zemědělství.

Existence hnědého uhlí a jeho využití bylo pro další vývoj přímo osudné. Tato surovina odstartovala radikální zprůmyslnění nejen Chabařovic ale celého Ústecka. Rozvoj těžby postupně začal vytěsňovat vše ostatní ale především zemědělskou výrobu. Souvislá éra dolování trvala plných 257 let a byla ukončena poslední vytěženou tunou uhlí na Lomu Chabařovice v roce 1997.

MĚSTO Chabařovice

Sídlo úřadu

Husovo náměstí 183, Chabařovice, 40317, Chabařovice

Osoby

  • Mgr. Kusebauch Josef, starosta

Kontakty