Hledat firmy v obci Chabařovice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Posledně opravené/vložené firmyzobrazit více

ZDEMAR ÚSTÍ NAD LABEM s.r.o. - Smetanova 683, ChabařovicewebFotografie u firmy

Z původního zaměření firmy na poskytování dopravních služeb v přepravách volně ložených komodit byla přeměněna v průběhu doby na dopravní společnost, zastřešující širokou oblast služeb.

DIAMANT EXPO spol. s r.o. - Marie Kršňákové 119, Chabařovice

PILA UNION s.r.o. - Marie Kršňákové 175, Chabařovice

Historie obce Chabařovice celá historie

Dochované písemné prameny zachycují existenci „Kargnicz" v roce 1352, kdy se v seznamu farních kostelů pražské arcidiecéze objevuje ves uvedeného názvu. Stálé osídlení katastru Chabařovic však trvá již přes 7000 let.

Chabařovicím vydal městský znak král Ferdinand I., privilegiem z 11. ledna 1542, avšak po sedmi letech byl znak pozměněn jiným privilegiem z 21. října 1549 a v této formě byl pak potvrzen císařem Maxmiliánem II., dne 12. května 1571. Původní obživou obyvatel bylo zemědělství.

Existence hnědého uhlí a jeho využití bylo pro další vývoj přímo osudné. Tato surovina odstartovala radikální zprůmyslnění nejen Chabařovic ale celého Ústecka. Rozvoj těžby postupně začal vytěsňovat vše ostatní ale především zemědělskou výrobu. Souvislá éra dolování trvala plných 257 let a byla ukončena poslední vytěženou tunou uhlí na Lomu Chabařovice v roce 1997.

Demografické údaje