Hledat firmy v obci Budislav
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Budislav 5 firem

1.VESELÁ AUTÍČKA - Budislav č. 105webFotografie u firmy

OBEC Budislav - Budislav č. 9

KRATOCHVÍL LIBOR-TRUKRA - Budislav č. 89

KRESSIDA s.r.o. - Budislav č. 21

COOP JEDNOTA Budislav - Budislav č. 62

Historie obce Budislav celá historie

První zmínka o vsi pochází z roku 1357, kdy na tomto místě byla založena osada Vladykou Budislavem. Od té doby nese jméno svého zakladatele. Původní vladycká tvrz byla roku 1754 přestavěna a na jejím místě dnes stojí zámek, který slouží starším občanům jako domov pro seniory. V obci se nachází kostel zasvěcený Panně Marii, postavený ve 14. století.. Dominantou obce je Budislavská hora, která sahá do výšky 560 m n. m.. Malebně působí kapličky na Hlavňově a Zaluží u Budislavě.

V obci včetně místních částí žije 402 obyvatel. V zemědělství pracuje převážná většina občanů. Kromě ZOD na území jiné závody nejsou. Část občanů převážně žen nachází pracovní příležitost v domě pro seniory. Ostatní občané využívají pracovní příležitosti v okolí.

V obci je prodejna a kulturní dům s prostorným sálem a pohostinstvím, který je využíván společenskými organizacemi k pořádání plesů a jiných kulturních akcí.

Obcí protéká Černovický potok, jehož oba břehy byly po povodni v roce 2002 rekonstruovány. Obec je obklopena rybníky a lesy, které jsou plné hub a borůvek.

Okolí obce nabízí široké možnosti pěších či cyklistických výletů k odpočinku v krásné přírodě.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.