Obec leží na soutoku potoků Šatavy a Lejtny. Nejstarší kulturní památkou je kostel Nejsvětější Trojice z r. 1779 a socha sv. Jana Nepomuckého z r. 1786. Mezi významější objekty patří rodný dům bratří Jakšů a památník padlých z I. a II. světové války.

Hledat firmy v obci Bratčice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Bratčice
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

OBEC Bratčice - Bratčice č. 36Fotografie u firmy

KOOPEREX, s.r.o. - Bratčice č. 171

TJ SOKOL Bratčice - Bratčice č. 184

Historie obce Bratčice celá historie

Osada, dědina a obec s historickými názvy Bratřice, Bračice, Braczicz a nyní Bratčice je prastará. Z období Třetihor, kdy sem dosahovalo moře jsou na jih od obce velká naleziště písku, který se doposud těží. Z této doby pochází i naleziště slínu a jílu, která byla v minulosti využívána 4 cihelnami. Z prvohor rovněž pochází i lokalita s vyvřelinou diorit, který se rovněž těžil. Dnes se v této lokalitě nachází skládka provozovaná firmou EKO-HUKR a.s.

Při skrývkách v místní pískovně bylo objeveno tábořiště z období před 30 000 lety se zbytky koster mamutů a sobů. V obci byly dále nalezeny kostry a lebky se všemi zdravými zuby staré cca. 5000 let a zbytky Slovanské keramiky ze 7. století našeho letopočtu.

První psané zmínky o obci pochází z roku 1537, kdy se píše v kronice Dolnokounického kláštera o tom, že po zániku kláštera prodal král Ferdinand I. Bratčice Jiřímu Žabkovi z Limberka

OBEC Bratčice

Sídlo úřadu

Bratčice č. 36, 66467, Syrovice

Osoby

  • Bc. Buršík Jan, starosta

Kontakty

1 části obce: