Hledat firmy v obci Borotín
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Borotín
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

PENZION NA RYNKU - Borotín č. 113webFotografie u firmy

Penzion s ubytováním ve dvou až šestilůžkových pokojích s WC, koupelnou, internetem a TV. Nabízíme restauraci s barem a krbem asi pro 40 osob. K odpočinku můžete využít zahradu, kde jsou lehátka a slunečníky.

PROCHÁZKA BOROTÍNSKÁ s.r.o. - Borotín č. 189

BROŽOVÁ KVĚTUŠE MUDr. - Borotín č. 43

Historie obce Borotín celá historie

Borotín - obec v severozápadní části táborského okresu — vzpomíná v letošním roce 650. výročí povýšení na městečko. Leží v krajině nevšedních přírodních krás, krajině, kterou si musí zamilovat každý, kdo sem zavítá. Přírodní krásy ale nejsou hlavním bohatstvím této oblasti - tím jsou pro Borotín a jeho okolí poctiví a pracovití lidé, kteří zde žili a žijí. Nežilo se zde lehce — příroda vydávala prostředky k obživě jen za cenu tvrdé usilovné práce.

Teprve po druhé světové válce, zejména po slavném Únoru 1948 se zásadně mění i život obyvatel Borotína. Pod vedením Komunistické strany Československa je uskutečněna revoluční přeměna zemědělství, jsou budována zařízení pro šťastný život obyvatel. Lidé jsou si opravdu rovni — definitivně vymizelo vykořisťování a bída. Národní výbor za účinné spolupráce se složkami Národní fronty, JZD a všemi občany organizuje výstavbu obce, budují se zařízení, která jsou pro lidi potřebná. Opravdu není dnes zásadního rozdílu mezi životem v Borotíně, okresním městě nebo hlavním městě.

Borotín je dnes jedna z rozvíjejících se obcí našeho táborského okresu.

Do dalšího období přeji všem obyvatelům Borotína hodně úspěchů v budování obce, úspěchy v práci pro společnost i šťastný, nerušený a plný mírový život.

ing. Stanislav Větrovský

předseda ONV Tábor

MĚSTYS Borotín

Borotín č. 57, 39135, Borotín u Tábora

Osoby

  • Ing. Brož Antonín, starosta

Kontakty