Bohatice se nachází v mírně kopcovité krajině s množstvím rybníků, díky kterým patří toto území k poměrně vyhledávaným rekreačním oblastem. Okolí je přitažlivé pro příznivce turistiky, krajina je také protkaná množstvím cyklistických tras.

Hledat firmy v obci Bohatice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Bohatice
Živé firmy - počet: 8, obec Bohatice

DVEŘE 1 - Bohatice č. 41

HENDRYCH DANIEL - Bohatice č. 81

IZOLACE1 - Bohatice č. 41

LUXÍK VRATISLAV - Bohatice č. 8

NORD RANČ - Bohatice č. 7

OBEC Bohatice - Bohatice č. 79Fotografie u firmy

OKNA 1 - Bohatice č. 41

VETERINA MVDr. ČAČKOVÁ s.r.o. - Bohatice č. 29

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

DVEŘE 1 - Bohatice č. 41

OKNA 1 - Bohatice č. 41

NORD RANČ - Bohatice č. 7

Historie obce Bohatice celá historie

První historická připomínka o obci je z roku 1304. V roce 1370 zde měl majetek jistý Benesch z Mimoně. Obec se v té době jmenovala Boytsdorff, což může znamenat, že zde bylo fojtství. Název Bohaticz (od slova bohatý) se datuje od roku 1371. Nejstarší dům je vsi je dům č. 5, bývalá rychta ze 17. století. Při silnici na Mimoň, po pravé straně stojí sloup se sochou Immaculaty, proti hřbitovu je umístěna barokní socha sv. Antonína. Na levé straně silnice, při výjezdu směrem na Mimoň je kaplička, která se v současné době opravuje. Stavebně nevýrazná kaple sv. Antonína Paduánského z počátku minulého století, která stála uprostřed vesnice, byla zbořena.

Jednotřídní škola byla v Bohaticích založena v roce 1784, v roce 1873 byla postavena škola nová. Po zrušení školy v roce 1963 dojíždějí děti do Zákup. V novodobých dějinách byly Bohatice známé především tím, že zde bylo založeno jedno z prvních zemědělských družstev v republice. Rozorávání mezí v roce 1949 přijeli natočit dokonce filmaři. V roce 1959 bylo družstvo jako jedno z prvních rozpuštěno a včleněno do Státního statku Mimoň.

OBEC Bohatice

Sídlo úřadu

Bohatice č. 79, 47002, Česká Lípa 2

Osoby

  • p. Kováč Jiří, starosta

Kontakty

1 části obce: