Vesnice se 418 obyvateli, 11 km severovýchodně od historického města Telč, na značném horském hřbetě 658 m nad mořem. Název obce byl v minulosti patrně odvozen od církevního řádu Pavlatů.

Hledat firmy v obci Pavlov, část obce Bezděkov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Pavlov, část obce Bezděkov
Živé firmy - počet: 1, obec Pavlov, část obce Bezděkov

QRANCH-RANČ U PRAMENE DYJE - Bezděkov č. 26, Pavlov

Historie obce Pavlov celá historie

Vesnice se 418 obyvateli,11 km severovýchodně od historického města Telč, na značném horském hřbetě, 658 m nad mořem. Název obce byl v minulosti patrně odvozen od církevního řádu Pavlatů.

Nejstarší dochovaná zpráva je z roku 1350, kdy byl majitelem obce Vojtěch ze Stonařova. Z té doby, ne-li starší, je kostel Sv.Víta, hlavní dominanta obce. Z jeho původní stavby se dochovala pouze věž. Přesné datum založení obce určit nelze, dá se však předpokládat vznik obce o 100 let dříve než uvádí nejstarší písemná zpráva. Od roku 1418 byl Pavlov součástí panství telčského.

Za zmínku stojí budova fary, historické stavení se sklepními prostory z 13.-14. století, či ukázky historického stavebního slohu z 18.-19. století, patrné zejména na domech č.p. 2, 38, 39 a 73.

V Pavlově je mateřská a základní škola (jednotřídka), místní knihovna, obchod, pohostinství, zastávky autobusů ve všech místních částech a k dispozici je telefonní automat.

OBEC Pavlov

Pavlov č. 108, 58833, Stonařov

Osoby

  • p. Popelář František, starosta

Kontakty