Hledat firmy v obci Varnsdorf
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace.
přidat firmu
Firmy v obci Varnsdorf
Poslední opravené nebo vložené firmy: 2zobrazit více

ELITE a.s. - Východní 1733, Varnsdorf

JOBOVÁ ZDENKA - Novoměstská 2825, Varnsdorf

Poslední vložené fotografie: 3zobrazit více

PARNÍČISTIČ.CZ - Karlova 3144, VarnsdorfwebFotografie u firmy

GEZ spol. s r.o. - Bratislavská 2996, VarnsdorfFotografie u firmy

SYNEK JAN-GEOMETRIE NÁPRAV - Lidická 1407, VarnsdorfwebFotografie u firmy

Jako výhradní distributor firmy KOCH-ACHSMESSANLAGEN pro Českou republiku Vám nabízíme skvělé produkty této německé renomované firmy - zařízení pro měření geometrie náprav.

Historie obce Varnsdorf celá historie

Původní ves vznikla v 2. polovině 13. století, první písemný záznam se vztahuje k r. 1352. Po sloučení Starého Varnsdorfu s pěti okolními osadami (1849) došlo ke vzniku největší vesnice v Rakouské říši s 10 tisíci obyvateli. Roku 1868 byl Varnsdorf povýšen na město. V posledních dvou staletích město utvářel hlavně rozvoj textilního průmyslu, dnes je zde zastoupeno také strojírenství, potravinářský průmysl aj.

Do kulturních dějin se město zapsalo liturgickou premiérou Beethovenovy Missy solemnis (slavnostní mše, r.1830) a poválečným působením skladatele Bjarnata Krawce a jeho dcery Hanky Krawcec (oba pohřbeni na místním hřbitově). Na hudební tradice dnes navazují koncertní cykly Varnsdorfského hudebního léta. Varnsdorf má své místo i v církevních dějinách: z protestu proti dogmatu o papežově neomylnosti vzniklo hnutí, jehož vyvrcholením byl vznik starokatolické církve s biskupstvím ve Varnsdorfu (1872).

MĚSTO Varnsdorf

Nám. E. Beneše 470
40747 Varnsdorf

Osoby

  • Ing. Horáček Stanislav - starosta

Kontakty