Hledat firmy v obci Varnsdorf
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace.
přidat firmu
Firmy v obci Varnsdorf
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

TYPOS, TISKAŘSKÉ ZÁVODY, s.r.o. - Podnikatelská 1160/14, Skvrňany, Plzeň

ASPEKTA TRADING, s.r.o. - Rokycanská 1337/64, Doubravka, Plzeňweb

Jsme autorizovaným prodejcem a servisem vozidel značek HYUNDAI a MAZDA. Nabízíme vedle dvou autosalonů také mechanickou a klempířskou dílnu, ruční myčku vozidel a benzinovou čerpací stanici.

LÉKÁRNA LIŠOV - Nová 888/5a, Lišov

Prodej léků, léčiv, vitamínů a potravinových doplňků. Výdej léků na lékařský předpis a poukaz.

Historie obce Varnsdorf celá historie

Původní ves vznikla v 2. polovině 13. století, první písemný záznam se vztahuje k r. 1352. Po sloučení Starého Varnsdorfu s pěti okolními osadami (1849) došlo ke vzniku největší vesnice v Rakouské říši s 10 tisíci obyvateli. Roku 1868 byl Varnsdorf povýšen na město. V posledních dvou staletích město utvářel hlavně rozvoj textilního průmyslu, dnes je zde zastoupeno také strojírenství, potravinářský průmysl aj.

Do kulturních dějin se město zapsalo liturgickou premiérou Beethovenovy Missy solemnis (slavnostní mše, r.1830) a poválečným působením skladatele Bjarnata Krawce a jeho dcery Hanky Krawcec (oba pohřbeni na místním hřbitově). Na hudební tradice dnes navazují koncertní cykly Varnsdorfského hudebního léta. Varnsdorf má své místo i v církevních dějinách: z protestu proti dogmatu o papežově neomylnosti vzniklo hnutí, jehož vyvrcholením byl vznik starokatolické církve s biskupstvím ve Varnsdorfu (1872).

MĚSTO Varnsdorf

Nám. E. Beneše 470
40747 Varnsdorf

Osoby

  • Ing. Horáček Stanislav - starosta

Kontakty