Hledat firmy v obci Varnsdorf
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace.
přidat firmu
Firmy v obci Varnsdorf
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

ANTA-AG s.r.o. - nám. Štefánikovo 779/6, Liberec I-Staré Město, Liberec

STROJMAT SERVIS - Generála Svobody 219/17, Liberec XIII-Nové Pavlovice, Liberecweb

Firma působí na trhu s domácími spotřebičemi od roku 1989. Specializujeme se na záruční i pozáruční servis a opravu značkových spotřebičů pro domácnost. Své služby jsme rozšířili i o prodej náhradních dílů.

MLEJNKOVÁ PAVLÍNA - Valdštejnská 282/15, Liberec II-Nové Město, Liberec

Historie obce Varnsdorf celá historie

Původní ves vznikla v 2. polovině 13. století, první písemný záznam se vztahuje k r. 1352. Po sloučení Starého Varnsdorfu s pěti okolními osadami (1849) došlo ke vzniku největší vesnice v Rakouské říši s 10 tisíci obyvateli. Roku 1868 byl Varnsdorf povýšen na město. V posledních dvou staletích město utvářel hlavně rozvoj textilního průmyslu, dnes je zde zastoupeno také strojírenství, potravinářský průmysl aj.

Do kulturních dějin se město zapsalo liturgickou premiérou Beethovenovy Missy solemnis (slavnostní mše, r.1830) a poválečným působením skladatele Bjarnata Krawce a jeho dcery Hanky Krawcec (oba pohřbeni na místním hřbitově). Na hudební tradice dnes navazují koncertní cykly Varnsdorfského hudebního léta. Varnsdorf má své místo i v církevních dějinách: z protestu proti dogmatu o papežově neomylnosti vzniklo hnutí, jehož vyvrcholením byl vznik starokatolické církve s biskupstvím ve Varnsdorfu (1872).

MĚSTO Varnsdorf

Nám. E. Beneše 470
40747 Varnsdorf

Osoby

  • Ing. Horáček Stanislav - starosta

Kontakty