Hledat firmy v obci Česká Skalice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Česká Skalice
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

KRAJSKÉ SDRUŽENÍ NS MAS ČR KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE - Křenkova 477, Česká Skalice

MAS MEZI ÚPOU A METUJÍ - třída T. G. Masaryka 80, Česká Skalice

STAVIS-HLAVÁČEK LUBOŠ Ing. - Havlíčkova 222, Česká Skaliceweb

Nabízíme úplný sortiment značek Husqvarna, Jonsered, Partner, Flymo, Husqvarna Industrial Product, Dimas, Kubota, Spider, Weber, Dynapac, Honda, Bosch, Lifton, Oregon, Fiskars, Karcher.

Historie obce Česká Skalice celá historie

Česká Skalice se nachází v nadmořské výšce 284 m n. m. v Úpsko-metujské tabuli. Městem protéká řeka Úpa, která pramení v Krkonoších a vlévá se v Jaroměři do Labe. V těsné blízkosti města leží přehradní jezero Rozkoš, nazývané často východočeské moře. Rozloha vodní plochy činí 1100 ha, průměrná hloubka nádrže je 10 m. Údolní nádrž Rozkoš, vybudovaná v letech 1966–1972, slouží nejen k regulaci průtoku vody v řece Úpě při táních a povodních, ale také se stala střediskem vyznavačů vodních sportů a rájem rybářů.

Krásný výhled na město, vodní plochu a blízké okolí se naskytne při pohledu z vysokovského návrší nebo od Václavic či ze Žernova. Při dobré viditelnosti můžeme z těchto výšin spatřit Krkonoše s nejvyšší horou České republiky Sněžkou.

Město Česká Skalice leží na území okresu Náchod, v Královéhradeckém kraji. Blízkost hranic s Polskou republikou poskytuje občanům výhody malého pohraničního styku. Nejbližší hraniční přechod do Polska je v Náchodě-Bělovsi (12 km). Město Česká Skalice kromě Náchoda sousedí s městy Červený Kostelec, Nové Město nad Metují a Jaroměř.

V České Skalici žije trvale pět a půl tisíce obyvatel. V letní turistické sezoně se přechodně počet obyvatel až zdvojnásobí. Celková rozloha města včetně místních částí Malá Skalice, Zájezd, Spyta, Zlíč a Ratibořice činí 1735 ha.

Novodobá historie města je spjata s textilní výrobou, rozvojem cestovního ruchu a rozvojem soukromého podnikání po roce 1989. Česká Skalice se svým okolím je krajem plným přírodních krás a kulturních zajímavostí.

MĚSTO Česká Skalice

Sídlo úřadu

třída T. G. Masaryka 80, Česká Skalice, 55203, Česká Skalice

Osoby

  • Bc. Staněk Martin, DiS., starosta

Kontakty